Pamje: Tifozët e Celticut sulmojnë Gerrardin, pasi legjenda e Liverpoolit festoi para tyre në ndeshje bamirësie - NACIONALE

Pamje: Tifozët e Celticut sulmojnë Gerrardin, pasi legjenda e Liverpoolit festoi para tyre në ndeshje bamirësie

2 muaj më parë

nga NACIONALE

Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard, u sulmua nga tifozët e Celticut, pasi ish-trajneri i Rangers festoi golin e shënuar nga penalltia pranë tyre në një ndeshje legjendash për hir të bamirësisë.

Ish-kapiteni i të kuqve shënoi nga penalltia në minutën e 38-të për ta çuar Liverpoolin 1:0 në epërsi në Anfield, pasi paraprakisht Martin Skrtel u ndal me faull.

Gerrard shkoi për këtë para fundit jashtë

Liverpooli fitoi në fund 2:0 ndaj Celticut, ku shënoi edhe Mark Gonzalez, por goli i Gerrard ishte pika kyçe e ndeshjes, për shkak të skenave që u prodhuan.

Pasi shënoi, numri 8 filloi festën pranë tifozëve të skuadrës së Celticut, me këta të fundit që filluan hedhjen e gjësendeve.

Mund të jetë dukur si një festë e madhe për një lojë bamirësie, por kishte shumë kuptim për shkak se Gerrard më parë drejtonte Rangers, rivalin e Celtic.

Ish-kapiteni i Anglisë udhëhoqi rivalët e Celtic drejt një fitimi të titullit të Premierligës Skoceze në vitin 2021, duke i dhënë fund një epoke të dominimit të Hoops.

Për këtë arsye mendohet të jenë edhe këto hedhje ndaj Gerrardit dhe bashkëlojtarëve të tij.

Nuk shkoi mirë me mbështetësit e Hoops

Stafi erdhi në fushë për të hequr atë që dukej si shishe dhe objekte të tjera në fushë, dhe ndërsa lojtarët u shpërndanë, Gerrard vazhdoi t'i jepte akoma më shumë me festën e tij.

Një lojtar i Celtic madje dukej se po shkonte drejt kapitenit të kuqve për t'i thënë atij që të ndalonte së nxituri tifozët.

Gerrard vazhdoi të acaronte fundin mysafir pas golit

Ndeshja e legjendave të bamirësisë në Anfield ishte për fondacionin Liverpool. Krahas Gerrardit, në këtë ndeshje pati emra të njohur si Dirk Kuyt, Robbie Keane dhe Luis Garcia.

Lajme të ngjashme