Neymar akuzohet se shkonte në stërvitje te PSG në gjendje të dehur - NACIONALE

Neymar akuzohet se shkonte në stërvitje te PSG në gjendje të dehur

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Raportohet se ylli brazilian Neymar kishte shkuar në disa seanca stërvitore te Paris Saint-Germain në gjendje të dehur, çka edhe ka shkaktuar humbje të respektit nga Kylian Mbappe për të gjatë qëndrimit në Francë.

Sipas L'Equipe, mediumi francez foli me ish-lojtarët dhe anëtarët e stafit të PSG-së, të cilët pretenduan se braziliani 'ndonjëherë shfaqej i dehur' në stërvitje drejt fundit të qëndrimit të tij gjashtëvjeçar te gjigantët e Ligue 1. Raporti pretendon se Neymar ishte përfshirë në një përplasje në terren stërvitor mes Lionel Messi, Achraf Hakimi dhe Sergio Ramos gjatë kohës së Christophe Galtier si trajner; se ai sulmoi lojtarin e të rinjve Ismael Gharbi dhe marrëdhënia e tij dikur e mirë me Mbappe përfundimisht u përkeqësua.

Lëndimi i Neymar 2023

Neymar do të largohej nga PSG, pas thirrjeve të përhapura nga tifozët që ai të largohej nga klubi, për klubin e Ligës Pro Saudite Al Hilal me një marrëveshje dyvjeçare për një tarifë prej 90 milionë euro (77 milionë £/96 milionë dollarë). Padyshim që kjo lëvizje sinjalizon rënien e karrierës së ish-yllit të Barcelonës. Menjëherë pas lëvizjes së tij, 32-vjeçari këputi ligamentin e kryqëzuar të përparmë ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare me Brazilin tetorin e kaluar dhe që atëherë ai nuk ka luajtur më.

Neymar, i cili luajti vetëm pesë herë për Al Hilal përpara se të lëndohej në fillim të këtij sezoni, shënoi 118 gola në 173 ndeshje për PSG-në, duke përsëritur formën që tregoi për Barçën, ku gjeti rrjetën në 105 raste në 186 paraqitje.

Ai ishte prezent për të parë Al Hilal duke mposhtur Al Ittihad 4:1 në Superkupën e Arabisë Saudite në fillim të kësaj jave. Trajtimi i tij po vazhdon dhe rikthimi nga lëndimi mund të jetë i afërt, ndonëse nuk do të jetë i gatshëm deri në sezonin e ardhshëm.

Lajme të ngjashme