Edon Zhegrova gati për hapin e madh në karrierë, i bashkohet agjencisë ku ndodhet edhe De Jong - NACIONALE

Edon Zhegrova gati për hapin e madh në karrierë, i bashkohet agjencisë ku ndodhet edhe De Jong

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Sulmuesi i Lilles Edon Zhegrova ka bërë hapin e radhës para afatit kalimtar veror, duke iu bashkuar agjencisë Hasan Çetinkaya/HCM.

Ylli kosovar pritet të bëhet me skuadër të re në verë, me Juventusin si një nga destinacionet e mundshme.

Duke marrë parasysh rolin e madh që kanë agjentët në disa transferime, Zhegrova ka vendosur t’i bashkohet agjencisë së Hasan Çetinkaya, i cili ka edhe emra të mëdhenj si Frenkie de Jong, Viktor Gyokeres e Denis Zakaria.

Gazetari Fabrizio Romano ka shkruar se marrëveshja është kompletuar mes dy palëve, duke e përmendur faktin se është ndër lojtarët për t’u shikuar në verë.

“Sulmuesi ka 11 gola dhe 9 asistime këtë sezon në Ligue 1 me paraqitje të rëndësishme, një nga lojtarët që duhet shikuar në verë”.

“Zhegrova tashmë ka nënshkruar me një agjent të madh, është e tëra e kompletuar”, shkroi italiani.

Ndërkohë, Zhegrova do të mungojë në përballjen e rëndësishme të Lilles ndaj Aston Villas në kuadër të çerekfinales së Ligës të Konferencës.

Lajme të ngjashme