Conor McGregor dhe Floyd Mayweather gati për revanshin e madh - NACIONALE

Conor McGregor dhe Floyd Mayweather gati për revanshin e madh

3 javë më parë

nga NACIONALE

Conor McGregor dhe Floyd Mayweather thuhet se janë 'shumë afër' për të rënë dakord për një rimeç sensacional - pesë vjet pas takimit të tyre të parë në ring.

Mayweather rriti rekordin e tij të përsosur të boksit profesionist në 50-0 me një nokaut të raundit të 10-të të McGregor në vitin 2017.

Sipas “The Sun”, dyshja janë aktualisht në bisedime për një tjetër luftë për paratë.

Një burim pretendon se kushtet personale tashmë janë rënë dakord mes dy luftëtarëve, por ende nuk ka një marrëveshje për numrin e raundeve, me ish-kampionin e UFC-së McGregor që dëshiron 10.

Lufta është caktuar të jetë 155 kilogramë, gjë që do të kërkonte që McGregor të humbiste një peshë të konsiderueshme.

Luftëtari irlandez besohet të ketë grumbulluar deri në rreth 190 kilogramë që nga rikuperimi nga një këmbë e thyer që pësoi në humbjen e tij ndaj Dustin Poirier në “UFC 264” në korrik të vitit të kaluar.

Thuhet se Mayweather i ka ofruar McGregor 157.9 milionë dollarë (131.5 milionë funte) për ndeshjen e kthimit dhe thuhet se është i gatshëm të vendosë në linjë rekordin e tij të pamposhtur profesional.

Një burim 'afër kampit të Mayweather' tha për “The Sun”: "Connor do ta marrë luftën vetëm me kusht që Floyd të jetë i gatshëm të vendosë rekordin e tij profesional - kështu që lufta nuk do të jetë një ekspozitë, do të jetë një luftë zyrtare”.

"Do të jetë në 155 kilogramë. Kjo është ajo që ne dimë deri më tani. Do të jetë hera e fundit që Floyd do të dalë në ring, kështu që nuk duhet humbur”.

"Marrëveshja është shumë afër realizimit. Kushtet personale janë rënë dakord nga të dyja palët. Do të jetë një paraqitje përfundimtare. Dhe po, të dhënat do të jenë në rrezik”.

“Floyd e sheh atë si fundin e epokës Mayweather dhe fillimin e epokës Gervonta Davis”.

"Ai beson se do të jetë boksi më i madh i natës që ka parë ndonjëherë dhe ka thënë 'Njerëzit më së miri të jenë gati sepse do të jetë diçka spektakolare'.

"Ka argumente rreth raundeve për momentin me ekipin e Connor që dëshiron 10 raunde. Por marrëveshja dhe të drejtat sigurisht që po arrijnë atje."

Lufta e parë mes dyshes, e cila u organizua në Las Vegas, ishte ngjarja e dytë më e lartë në histori, duke tërhequr më shumë se katër milionë shikues.

Mayweather fitoi 250 milionë funte nga lufta, me McGregor që fitoi më shumë se 100 milionë funte.

Mayweather nuk ka luftuar profesionalisht që nga ajo fitore, edhe pse ai ka marrë pjesë në tre ndeshje ekspozuese kundër Tenshin Nasukawa, Logan Paul dhe së fundmi Don Moore.

McGregor u rikthye në MMA pasi u përball me Mayweather, por ka fituar vetëm një nga katër meçet e tij që nga kthimi në tetëkëndësh, me paraqitjen e tij të fundit që përfundoi me një humbje ndaj Poirierit në luftën e tyre trilogjike korrikun e kaluar.

Lajme të ngjashme