Kusari: Ulja e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve nënkupton shkatërrim të sistemit gjyqësor - NACIONALE

Kusari: Ulja e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve nënkupton shkatërrim të sistemit gjyqësor

1 javë më parë

nga NACIONALE

Juristja, Flutura Kusari, ka reaguar lidhur me vendimin e Kryeminstrit, Albin Kurti për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve në vend.

Ajo nëpërmjet një postimi në Facebook, ka thënë se ulja e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve në 900 euro nënkupton shkatërrim të sistemit gjyqësor.

Siç thotë ajo, shkatërrimi fillon tani.

Ulja e pagave te gjyqtareve dhe prokuroreve ne 900 euro nenkupton shkaterrim te sistemit gjyqesor. Shkaterrimi fillon tani”, ka shkruar Kusari në Facebook.

Lajme të ngjashme