VV-ja voton kundër Projektligjit për Shëndetësi, Konjufca sërish abstenon - NACIONALE

VV-ja voton kundër Projektligjit për Shëndetësi, Konjufca sërish abstenon

7 muaj më parë

nga NACIONALE

Kuvendi i Kosovës nuk e ka miratuar Projektligjin për Shëndetësi. Kjo pasi deputetët e partisë në pushte kanë votuar kundër këtij projektligji, i cili është propozuar nga LDK-ja.

Në këtë mënyrë, me 40 vota kundër, 17 pro dhe 4 abstenime nuk është miratuar ky projektligj.

Edhe kësaj radhe, kryetari i Kuvendit, Galauk Konjufca, ka abstenuar, duke votuar ndrydhe nga subjekti i tij politikë.

Pro këtij projektligjit janë deklaruar deputetët e PDK-së, LDK-së dhe AAK-së.

Gjithashtu, sot deputet e VV-së kanë votuar kundër Projektligjit për rregullimin e çmimit të barnave.

Lajme të ngjashme