Parashikimi i motit për sot në Kosovë - NACIONALE

Parashikimi i motit për sot në Kosovë

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës ka dhënë parashikimin për motin gjatë të dielës.

Moti të dielën pritet të përcillët me vranësira të cilat gjatë natës mund të sjellin reshje bore.

Temperaturat do të të “shënojnë ulje në të dy vlerat extrem”.

Njoftimi i plotë:

Parashikimi i Motit për vikend (04 & 05 shkurt 2023)!

Të shtunen do të mbajë moti I vranët dhe me interval te shkurta me diell.Vranësirat gjatë ditës parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe bore.

Të dielen mot me diell vranësira te cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin reshje bore. Temperaturat do të shënojne ulje në të dy vlerat extreme.

Do të fryej erë kryesisht nga jugperendimi dhe verilindja me shpejtësi 1 – 6m/s

Lajme të ngjashme