Grenell përsëri: Kurti ka qenë gjithnje kundër ideve amerikanëve - NACIONALE

Grenell përsëri: Kurti ka qenë gjithnje kundër ideve amerikanëve

1 javë më parë

nga NACIONALE

Ish-i dërguari i SHBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka kritikuar përsëri kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Në një intervistë për Top Story të Top Channel, Grenell ka thënë Kurti kurrë nuk ka pranuar idetë e amerikanëve.

Çështja është kjo, unë e njoh Albin Kurtim. Shikojini politikat e tij dhe ju sfidoj të gjeni një ide amerikane që ka rënë dakord. Ai ka refuzuar çdo ide, që nga Obama, Klinton e Xhoxh Bush, gjithmonë ka qenë kundër”, tha Grenell.

Lajme të ngjashme