Doarsa Kica ndërron ulësen e Kuvendit, krah për krah me Abdixhikun në rendin e parë - NACIONALE

Doarsa Kica ndërron ulësen e Kuvendit, krah për krah me Abdixhikun në rendin e parë

2 muaj më parë

nga NACIONALE

Doarsa Kica-Xhelili ishte kthyer në top-temë pas largimit nga Lista Guxo, për të kaluar në Lidhjen Demkoratike të Kosovës.

E në seancën e parë pas pushimeve, Kica-Xhelili ka ndërruar edhe ulësen e Kuvendit.

Ajo është ulur në krahun e LDK-së, dhe madje në rendin e parë. Ajo shihet e ulur krah për krah me kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Nuk dihet se cili deputet i LDK-së e ka 'pësuar' duke dalë në rend të dytë.

PAMJET:

Lajme të ngjashme