Dhunë në familje: Arrestohen burrë e grua në Fushë Kosovë - NACIONALE

Dhunë në familje: Arrestohen burrë e grua në Fushë Kosovë

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Policia e Kosovës ka arrestuar një qift bashkëshortor në Fushë Kosovë.

Sipas raportit 24 orësh të PK-së, burrë e grua u arrestuan për shkak se kishin një mosmarrëveshje në shtëpinë e tyre.

Rasti është hapur si “dhunë në familje”.

Të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Raporti i plotë i PK-së:

DHUNË NË FAMILJE

Fushë Kosovë 28.01.2023 – 13:10. Janë arrestuar dy të dyshuar qift bashkëshortor mashkull dhe femër kosovar/e për shkak të një mosmarrëveshje me njëri tjetrin shtëpinë e tyre. Të dyshuarit me vendim të prokurorit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.

Lajme të ngjashme