Zaimit të VV-së i pengojnë raportimet e mediave kosovare për Asociacionin - NACIONALE

Zaimit të VV-së i pengojnë raportimet e mediave kosovare për Asociacionin

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Ideologu i Vetëvendosjes, Arbër Zaimi, si edhe vartës të tjerë të kësaj partie, nuk po e ndalin gjuhën linçues ndaj medieve kosovare.

Në një shkrim, Zaimi përsëri ka kritikuar mediet për shkak të raportimeve se mund të ketë një marrëveshje të re për Asociacionin e komunave me shumicë serbe.

Sipas tij, mediet nuk po raportojnë drejtë.

Lexon disa nga portalet e Kosovës në mëngjes dhe të krijohet përshtypja se Zajednica është kërkesë e brendshme e Kosovës, e jo kërkesë e padrejtë e Serbisë.”, ka shkruar ai.

Përndryshe, Kosova dhe Serbia janë pajtuar që të mos ketë më dokumente për hyrje-dalje por qarkullim të lirë qytetarëve.

Lajme të ngjashme