Shoku i klasës-Dimal Bashës: Ti më ke harruar se jam vetëm një “roje”, unë të mbaj mend se je “deputet” - NACIONALE

Shoku i klasës-Dimal Bashës: Ti më ke harruar se jam vetëm një “roje”, unë të mbaj mend se je “deputet”

2 javë më parë

nga NACIONALE

Gafur Abdullahu, një shok klase i deputetit Dimal Basha, së fundmi bëri publike pretendimet se Basha besonte se alfabeti i gjuhës shqipe kishte 27 shkronja në shkollë. Deputeti është kundërpërgjigjur ashpër dhe ka fyer Abdullahun.

Përmes një postimi në Facebook, ai i ka reaguar Bashës duke thënë se fillimisht ka besuar që nga petku i Deputetit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, nuk do të binte në këtë nivel ta ofenduar atë deri në këtë shkallë, publikisht e paturpësisht.

Abdullahi pohoi se rrethanat e penguan atë të përfundonte shkollën juridike dhe më tej u detyrua të punonte si roje për të mbajtur familjen e tij.

Ai po ashtu theksoi se nuk ka pasur dëshirë ta kritikojë publikisht, por reagimi i tij ka ardhur nga vërejtjet e deputetit për mësuesit në grevë.

Postimi i plotë:

Lajme të ngjashme