Reshje që nuk janë parë për 20 vjet: Tropoja në gjendje të rëndë pas shiut - NACIONALE

Reshje që nuk janë parë për 20 vjet: Tropoja në gjendje të rëndë pas shiut

1 javë më parë

nga NACIONALE

Përveç Kosovë, reshjet e mëdha të shiut, kanë shkaktuar shumë probleme edhe në Shqipëri.

Një nga zonat më të prekura shqiptare, është Tropoja. Pamjet e realizuara nga Top Channel, tregojnë për një situatë të vështirë atje.

Reshje të ngjashme, mediat në Shqipëri raportojnë nuk janë parë tash e 20 vjet, përderisa ka edhe rënie gurësh nga rrugët nacionale.

Kryetari i Tropojës kishte bërë thirrje për ndihmë, pasi sipas tij, mund të rrezikohen edhe banesat dhe zonat e populluara.

Pamjet:

Lajme të ngjashme