Nënat gjakovare vizitohen nga Kurti e Haxhiu - NACIONALE

Nënat gjakovare vizitohen nga Kurti e Haxhiu

4 javë më parë

nga NACIONALE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bashkë me ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të të Zhdukurve me Dhunë, kanë vizituar nënat në Gjakovë.

Kurti e Haxhiu janë pritur në Gjakovë nga Nysrete Kumnova dhe Ferdonije Qerkezi.

Gjithashtu, Kurti gjatë ditës bashkë me presidenten, Vjosa Osmani, do të bëjën homzhe të premendorja e të zhdukurve.

Lajme të ngjashme