Moti për sot dhe nesër - NACIONALE

Moti për sot dhe nesër

2 javë më parë

nga NACIONALE

Gjatë kësaj fundjave, në vendin tonë priten reshje shiu, ndërkaq të dielën do të ketë rënie të ndjeshme të temperaturave.

Prishtina Weather njofton se temperatura maksimale të shtunën do të jetë 22 gradë Celsius, ndërsa ajo minimale, 16 gradë Celsius.

Kurse, të dielën temperatura më e lartë do të jetë 16 gradë Celsius, ndërkaq minimalja, 8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë mesatare dhe e fuqishme nga verilindja 7-14m/s.

Shtypja atmosferike pasi pëson rënie të theksuar ditën e shtunë, më pas gradualisht në rritje.

Lajme të ngjashme