“Mos mu përzijë, unë e udhëheqi seancën” – Zbulohen detaje nga përplasja Konjufca-Kurti - NACIONALE

“Mos mu përzijë, unë e udhëheqi seancën” – Zbulohen detaje nga përplasja Konjufca-Kurti

1 javë më parë

nga NACIONALE

Një përplasje ndërmjet kryeministrit Kurti dhe kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, u kap nga kamerat sot në Kuvend.

Burime të Gazeta Blic bëjnë të ditur se Konjufca i ka thënë se është ai që e udhëheq seancën dhe ka kërkuar që Kurti mos t’i përzihet.

“Mos mu përziej ti mu këtu. Unë e udhëheq seancën, jo ti”, mësohet t’i ketë thënë Konjufca-Kurtit.

Më poshtë mund ta shihni videon.

Lajme të ngjashme