Ministrja Rizvanolli shkon sot në KEK në Termocentralin Kosova A - NACIONALE

Ministrja Rizvanolli shkon sot në KEK në Termocentralin Kosova A

1 javë më parë

nga NACIONALE

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli sot në ora 16:00 do të vizitojë Termocentralin Kosova A.

Në komunikatën e ME-së nuk janë dhënë detaje të vizitës.

Përdryshe, Rizvanolli ka paralajmëruar dimër të vëshitirë sa i përket situatës me energji elektrike dhe ka kërkuar nga qytetarët që të kursehet rryma.

Ndërkohë ka tri ditë që blloku A-3 ka rënë nga funksioni dhe pritet që të rikthehet brenda pesë ditëve.

Njoftimi i plotë:

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli sot viziton Korporatën Energjetike të Kosovës – Termocentralin Kosova A.

Vendi: KEK – Termocentrali Kosova A

Data: 20.09.2022

Ora: 16.00

Ftoheni të përcjellni vizitën e ministres gjatë qëndrimit të saj në Termocentralin Kosova A, pas vizitës Ministrja Rizvanolli do të deklarohet për media.

Lajme të ngjashme