Mësuesi dhe aktivisti i VV-së në Viti fton nxënësit e tij të shkojnë në shkollë - NACIONALE

Mësuesi dhe aktivisti i VV-së në Viti fton nxënësit e tij të shkojnë në shkollë

1 javë më parë

nga NACIONALE

Shpend Hasani, një mësues i gjuhës angleze në shkollën “Naim Pajaziti” në Viti, njëherish edhe aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje, përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook, ka ftuar nxënësit e tij që të shkojnë në shkollë.

Hasani fton nxënësit që nesër (e hënë) të paraqiten në shkollë për t’i marrur librat dhe orarin për mbajtjen e lëndës së gjuhës angleze.

Ai shkruan se prej fillimit ka qenë kundër grevës, mirëpo siç thotë ai, arsye pse nuk ka filluar punën me 1 shtator ka të bëjë me konsideratë ndaj kolegëve të tij të cilët janë pjesë e grevës.

Hasani poashtu ka ftuar edhe kolegët e tij që ta ndajnë të njejtin mendim me të.

Statusi i plotë:

Lajme të ngjashme