"Liderit suprem po i pengon islami", gazetari kosovar: Ky është fillimi i fundit të Kurtit - NACIONALE

"Liderit suprem po i pengon islami", gazetari kosovar: Ky është fillimi i fundit të Kurtit

2 javë më parë

nga NACIONALE

Gazetari kosovar, Imer Topanica ka thënë se qasja e Kurtit ndaj deputetëve apo aktivistëve të VV-së që kanë bindje fetare është e gabuar.

Tutje, përmes një postimi në rrjetin social "Facebook", Topanica ka shkruar se në shumë qytete kandidatëve që kanë pasur "background islamik" u është mohuar e drejta e kandidimit.

“Lideri suprem!” me bishtat e tij ka filluar një gjueti shtrigash prej muajsh brenda Vetëvendosjes! Diferencimi, mbytja e zërit ndryshe dhe tash së fundi edhe shtypja e të drejtës për garë brenda subjektit, do ta dërgojë atë drejt humnerës në të cilën kanë rënë subjektet e tjera paraprake", shkroi ndër të tjerash ai.

Më poshtë edhe postimi i plotë:

Lajme të ngjashme