Lajçak për takimin me Osmanin: Diskutuam për dialogun - NACIONALE

Lajçak për takimin me Osmanin: Diskutuam për dialogun

1 ditë më parë

nga NACIONALE

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në New York, është takuar edhe me të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

I dërguari i BE-së në një postim në Twitter shkruan se me presidenten Osmani ka vazhduar diskutimin se si të dërgohet para procesi i dialogut në normalizimin e raporteve me Serbinë.

“Në New York takova presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe vazhduam diskutimin tonë për rrugën përpara në dialogun për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe nevojën për zgjidhje konkrete”, shkruan Lajçak.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në New York, takuar edhe zyrtarë të tjerë. Gjatë pritjes së mbrëmshme, të organizuar nga presidenti Biden, presidentja Osmani është takuar me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

Lajme të ngjashme