Kurti takohet me presidentin e Sllovenisë në ora 16:25 - NACIONALE

Kurti takohet me presidentin e Sllovenisë në ora 16:25

3 javë më parë

nga NACIONALE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të takohet në ora 16:25 me presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor.

Kështu ka njoftuar Zyra e Kryeministrit.

Pahor në vizitën e tij në Kosovë do të takohet edhe me presidenten, Vjosa Osmani.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Mediat mund të marrin pamje në oborrin e ndërtesës së Qeverisë dhe në fillim të takimit. VENDI: Ndërtesa e Qeverisë KOHA: 16:25”, thuhet në njoftim.

Lajme të ngjashme