Këshilltari i Departamentit të Shtetit tregon se çka diskutoi me presidenten Osmani - NACIONALE

Këshilltari i Departamentit të Shtetit tregon se çka diskutoi me presidenten Osmani

1 javë më parë

nga NACIONALE

Chollet Derek, këshilltar i Departamentit të Shtetit, ka treguar për takimin të cilin e ka mbajtur, me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Derek ka thënë se gjatë këtij takimi, është diskutuar partneriteti i qëndrueshëm, rruga e Kosovës drejt integrimit euroatlanitik përmes Dialogut të lehtësuar nga BE-ja.

“Për të diskutuar partneritetin tonë të qëndrueshëm, rrugën e Kosovës drejt integrimit euroatlantik përmes Dialogut të lehtësuar nga BE-ja dhe mbështetjen e Kosovës për afganët, Ukrainën”, ka shkruar Derek në Twitter.

Presidentja Osmani po qëndron në New York, ku po takohet me zyrtarë të lartë amerikanë.

Lajme të ngjashme