Fushë Kosovë: Policia jep detaje për vdekjen e njëvjeçarit, që u aksidentua nga babai - NACIONALE

Fushë Kosovë: Policia jep detaje për vdekjen e njëvjeçarit, që u aksidentua nga babai

2 javë më parë

nga NACIONALE

Një fëmijë njëvjeçar ka vdekur si pasojë e lëndimeve të pësuara nga vetura në Fushë Kosovë.

Sipas policisë, ai u goditë me veturë nga babai i tij.

Policia ka arrestuar të dyshuarin dhe pastaj e ka liruar.

Raporti i plotë:

SHKAKTIM I RREZIKUT TË PËRGJITHSHËM ME PASOJË VDEKJEN

Lagjja 28, Fushë Kosovë 06.09.2022 – 15:50. Një fëmijë 1 vjeç ka vdekur pas lëndimeve të pësuara me veturë në oborrin e tyre nga babi i tij i dyshuari kosovar. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në obduksion. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Lajme të ngjashme