Brnabiq: Nga 1 shtatori, Kosova e fillon periudhën e paqëndrueshme - NACIONALE

Brnabiq: Nga 1 shtatori, Kosova e fillon periudhën e paqëndrueshme

1 vit më parë

nga NACIONALE

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, për shkak t mosarritjes së marrëveshjes për targa, ka thënë se nga 1 shtatori në Kosovë fillon një përiudhë e paqëndrueshme.

Ajo ka akuzuar Kurtin duke thënë se nuk është i gatshëm për kompromis.

Albin Kurti nuk dëshiron paqe dhe nuk është i gatshëm për kompromis”, ka thënë ajo RTS.

Me 27 gusht, Kosova e Serbia u pajtuan për dokumentet e identifikimit. Tani temë diskutimi është puna e taragev.

BE është optimiste se mund të këtë një marrëveshje edhe për targat.

Lajme të ngjashme