​Bislimi e Nagavci nesër vizitojnë Luginën e Preshevës - NACIONALE

​Bislimi e Nagavci nesër vizitojnë Luginën e Preshevës

2 javë më parë

nga NACIONALE

Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi dhe ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, do të vizitojnë nesër Luginën e Preshevës.

Kjo është agjenda e takimeve në kuadër të kësaj vizite:

10:30 – Takim me Këshillin Kombëtar Shqiptar

11:15 – Takim me deputetin Shaip Kamberi

12:00 – Takim me krerët e Komunës së Bujanocit

12:45 – Vizitë në Shkollën Fillore ‘’Muharrem Kadriu’’ – Tërnoc

14:50 – Vizitë në Shkollën Fillore ‘’Ibrahim Kelmendi’’ – Preshevë

15:00 – Drekë pune me liderët politik të Preshevës

17:30 – Takim me shoqata, biznese dhe personalitete të shquara në hotel “Rozafa” Bujanoc

Ndërkohë Kosovën nesër e viziton kryeministrja serbe, Ana Bërnabiç, e cila viziton më saktësisht në tre komunat veriore të banuara me serb.

Lajme të ngjashme