Befason profesor Maloku: Të reduktohet administrata shtetërore dhe jo të rriten pagat - NACIONALE

Befason profesor Maloku: Të reduktohet administrata shtetërore dhe jo të rriten pagat

2 javë më parë

nga NACIONALE

Profesori universitar Fadil Maloku, ka kritikuar kërkesat për rritjen e pagave nga mësuesit dhe të një pjese të zytarëve publikë të Institucioneve të Kosovës.

Përmes një postimi në Facebook, Maloku ka thënë se do të duhej të debatohej për ligjin për reduktimin e administratës shtetërore, në vend të ligjit për ngritjen e pagave.

Kosova, në vend që ta debatoj Ligjin për reduktimin e Administratës shtetërore po merret me Ligjin për ngritjen e pagave!? Sllovenia me demografi dhe gjeografi identike e ka reduktuar administratën nga 90.000 sish në 33.000 sish”, ka shkruar Maloku.

Lajme të ngjashme