Ambasadori gjerman kërkon marrëveshje edhe për energjinë e targat - NACIONALE

Ambasadori gjerman kërkon marrëveshje edhe për energjinë e targat

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rhode ka mirëpritur arritjen e marrëveshjes për dokumente ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Rhode përmes një shkrimi në Twitter ka uruar për më shumë marrëveshja të tilla mes dy vendeve.

“Lajm vërtet i mirë. Më shumë nga këto ju lutemi p.sh. për energjinë, targat”, ka shkruar Rhode.

Lajme të ngjashme