Java e Modës në Milano: Diesel organizon një sfilatë mode me 200,000 prezervativë - NACIONALE

Java e Modës në Milano: Diesel organizon një sfilatë mode me 200,000 prezervativë

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Në Javën e Modës në Milano, Diesel zbuloi koleksionin e tij përpara 200,000 prezervativëve dhe një turme rënkimesh në sfond. Liri, kënaqësi dhe gatishmëri për të eksperimentuar: Me këtë moto, nuk ishte Julia Fox ajo që bëri një paraqitje provokuese në Javën e Modës në Milano , por labeli i modës Diesel. Marka italiane e modës prezanton koleksionin e saj të vjeshtës dimër 2023 përballë një mali me prezervativë. 200,000 copë për të qenë të saktë.

“Një jetë e suksesshme do të thotë të jesh seksi pozitiv, të argëtohesh, të shijosh jetën, por edhe të jesh i respektueshëm dhe i sigurt”, tha drejtori kreativ i Diesel, Glenn Martens për Vogue përpara shfaqjes. Etiketa e kultit jo vetëm e merr këtë moto vizualisht me një mal me prezervativë, por edhe në veshjet që Diesel prezanton për vjeshtën dhe dimrin 2023. Përpos rënkimeve dhe muzikës elektronike, u prezantuan edhe funde të cilat duket se mbahen në trup vetëm nga një zinxhir i hollë.

Në spektakël shfaqen edhe yje si Julia Fox. Aktorja po sjell në ekstravagancën e modës edhe djalin e saj të vogël Valentino.

@ssense Muse @Julia fox takes her distressed denim to the @diesel show in Milan. #ssense ♬ original sound - SSENSE

Personaliteti televiziv dhe ylli i mediave sociale Mia Khalifa ishte gjithashtu e pranishme për sfilatën e modës në Milano. Ish-aktorja pornografike postoi një foto të peizazhit të pistës në Instagram dhe shkruan për foton: "Mia Khalifa e rrethuar nga 200,000..."

Paraqitja e supozuar e yllit të "White Lotus" Jennifer Coolidge gjithashtu bëri bujë. Megjithatë, biondja e fotografuar shpesh nuk është fituesja e Golden Globe , por drag mbretëresha britanike Alexis Stone.

Prezervativët si ftesë

@i_d Fashion #ASMR 🫶 #diesel #showinvite #fashiontiktok #dieselaw23 #milanfashionweek #mfw ♬ original sound - i-D

Diesel do të shpërndajë 300,000 prezervativë në dyqane në mbarë botën, sipas një njoftimi për shtyp pas shfaqjes. Nuk dihet se sa ka paguar marka Durex për këtë prani.

Pasuritë virale të Dizelit

Që kur Glenn Martens mori skeptrin krijues në Diesel në tetor 2020, labeli italian është vazhdimisht në qendër të vëmendjes së modës. I njohur më parë për hipsterët dhe xhinset e grisura, Diesel tani shfaq copa xhinsesh të dekonstruktuar, si dhe pjesë të rinovuara. Kjo firmë i qëndron gjithmonë besnike identitetit të saj të viteve 2000 dhe kështu fitoi zemrat e yjeve botërore, një ndër ta edhe Dua Lipa .

Disel vazhdon të ndërtojë momente virale në pistë. Për shfaqjen Pranverë Verë 2023, Diesel vendosi koleksionin e tij përpara një skulpture gjigante, duke thyer rekordin Guinness për figurën më të madhe të fryrjes në botë.

20min

Lajme të ngjashme