Pamje: Pasi refuzoi t'ia jepte dorën Lewandowskit, Messi u pajtua me yllin polak pas fundit të ndeshjes - NACIONALE

Pamje: Pasi refuzoi t'ia jepte dorën Lewandowskit, Messi u pajtua me yllin polak pas fundit të ndeshjes

1 vit më parë

nga NACIONALE

Lionel Messi dhe Robert Lewandowski ishin protagonistë të një episodi pak minuta para fundit të ndeshjes.

Në minutën e 95-të ylli argjentinas bëri një driblim ndaj Lewandowskit. Sulmuesi polak e pengoi duke e ndalur me zgjatje të duarve.

Gjyqtari ishte afër dhe ndali lojën, duke akorduar goditje dënimi për Argjentinën. Më pas Lewandowski shkoi për t'ia shtrënguar dorën, por Messi dukej i irrituar dhe nuk pranoi që ta shikonte, e as t'ia shtrëngonte dorën.

Megjithatë, paqja mes të dyve u bë pas mbarimit të ndeshjes. Kamerat fotografuan të dytë teksa sqaroheshin dhe flisnin mes vete.

Në Grupin C si Argjentina, ashtu edhe Polonia - siguron kualifikimin tutje. Argjentina do të luajë ndaj Australisë, ndërsa Poloninë e pret një duel i vështirë ndaj kampiones në fuqi, Francës.

Lajme të ngjashme