Formacionet zyrtare: Poloni - Argjentinë - NACIONALE

Formacionet zyrtare: Poloni - Argjentinë

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Pas më pak se një orë do të nisë super përballja mes Polonisë dhe Argjentinës, sfida e vlefshme për një vend në fazën e eliminimit direkt.

Si Polonia ashtu edhe Argjentina kanë nevojë për një rezultat pozitiv që të sigurojnë kualifikimin tutje.

Tashmë janë mësuar 11-shet bazë të dy kombëtareve:

Poloni (4-2-3-1): Szczesny; Bereszynski, Kiwior, Glik, Cash; Krychowiak, Bielik; Frankowski, Swiderski, Zielinski, Lewandowski;

Argjentinë (4-3-3): Martinez; Molina, Romero, Otamendi, Acuna; Allister, De Paul, Fernandez; Di Maria, Messi, Alvarez.

Lajme të ngjashme