Zana Avdiu për krimin në Prishtinë: Një kamë në varr e çohet e vret gruan e tij - NACIONALE

Zana Avdiu për krimin në Prishtinë: Një kamë në varr e çohet e vret gruan e tij

1 javë më parë

nga NACIONALE

Zana Avdiu, aktiviste feministe dhe analiste, ka komentuar vrasjen e gruas në Prishtinë, e cila dyshohet të jetë vrarë me sëpatë nga burri i saj.

Sipas Avdiut, një ngjarje e tillë ka ndodhur për shkak se gratë llogariten “objekt në shërbim të burrit”.

Postimi i plotë:

Kujtojmë që ngjarja e rëndë në Prishtinë ka ngjallur shumë reagime, përfshirë të politikanëve, aktivisteve feministe e analistëve. Nacionale është duke raportuar në vazhdimësi për ngjarjet.

Lajme të ngjashme