Zana Avdiu: Gjesti i Granit Xhakës është akt rrugaçi - NACIONALE

Zana Avdiu: Gjesti i Granit Xhakës është akt rrugaçi

3 muaj më parë

nga NACIONALE

Aktivistja për të drejtat e grave, Zana Avdiu ka kritikuar futbollistin kosovar, Granit Xhakën për gjestin e tij ndaj bankës rëzervë të kombëtares së Serbisë.

Përmes një statusi në Facebook, Avdiu e ka quajtur gjestin e Xhakës akt rrugaçi.

Akti i Granit Xhakes, eshte per turp. Akt prej nje rrugaçi. Dhe, fatkeqesia eshte, qe asnje nuk la pa e shpernda ate foto. Pra, zero nivel, ne nje shtet te tane”, ka shkruar Avdiu.

Feministja ka kritikuar edhe qytetarët që e kanë shpërdarë atë foto me krenari.

Lajme të ngjashme