Pas raportimit për gjendjen tmerruese në "Hasan Prishtinë", komuna çon banka e karriga të reja - NACIONALE

Pas raportimit për gjendjen tmerruese në "Hasan Prishtinë", komuna çon banka e karriga të reja

3 javë më parë

nga NACIONALE

Dy javë më parë, gazetarja, Besarta Hoti kishte raportuar për infrastrukturen e mjerushme në njërën prej shkollave në Prishtinë. Pra bëhet fjalë për shkollën “Hasan Prishtina”, ku vetëm pas dy javë është intervenuar nga Drejtoria e Arsimit në komunën e Prishtinës, ku tashmë janë furnizuar me banke e karrige të reja.

Kështu ka bërë të ditur Drejtoresha e Arsimit, Jehona Lushaku-Sadriu.

Nxënësit e kësaj shkolle në kryeqytet po mësonin me karrige të kafiqeve, si mos më keq.

E për të bërë këtë raportim, hasëm shumë në vështirësi nga mësimdhënësit dhe mësuesit e kësaj shkolle duke rezistuar që të mos lejonin raportimin.

Ndiqeni videon:

Lajme të ngjashme