Përfundon takimi i Lajçakut me Petkoviqin, tash e pret Bislimin - NACIONALE

Përfundon takimi i Lajçakut me Petkoviqin, tash e pret Bislimin

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Takimi në mes Miroslav Lajçakut, i dërguar i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, dhe Petar Petkoviq, shef i delegacionit serb në dialog, ka përfunduar.

Pas këtij takimit, Lajçak do të takohet edhe me Besnik Bislimin, kryenegociator i Kosovës.

Edhe ky raund i bisedimeve ndërlidhet me çështjen e dinarit serb.

Pas takimeve të ndara, pritet që në Bruksel të ketë edhe një takim trepalësh.

Lajme të ngjashme