MPJ konfirmon evakuimin e tre kosovarëve nga Izraeli - NACIONALE

MPJ konfirmon evakuimin e tre kosovarëve nga Izraeli

1 muaj më parë

nga NACIONALE

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës ka njoftuar se tre shtetas kosovarë janë evakuuar nga shteti i Izraelii.

Siç njofton Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, operacioni i evakuimit u krye nën mbikëqyrjen e Ambasadës së Republikës së Kosovës dhe Shqipërisë në Izrael.

MPJD bëri të ditur se të gjithë shtetasit e evakuuar aktualisht ndodhen në Qipro, në rrugën e tyre drejt shtëpive të tyre në Kosovë dhe Shqipëri.

“Evakuimi u realizua me një bashkëpunim të ngushtë midis Ambasadës së RKS dhe Ambasadës së Republikës së Shqipërisë në Izrael,” theksoi Ministria e Jashtme e Kosovës.

Lajme të ngjashme