Kryeministri Kurti viziton Shqipërinë të dielën - NACIONALE

Kryeministri Kurti viziton Shqipërinë të dielën

2 muaj më parë

nga NACIONALE

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, do të qëndrojë për vizitë në Shqipëri gjatë ditës së sotme, sipas një njoftimi zyrtar nga Zyra e Kryeministrit.

Para vizitës në shtetin shqiptar, kryeministri Kurti fillimisht do të qëndrojë në Krushë të Madhe dhe në Krushë Vogël për të bërë homazhe.

"Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. Pas homazheve, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, udhëton për vizitë pune në Republikën e Shqipërisë, ku do të zhvillojë takime me krerë institucionalë." - thuhet në njoftimin e ZKM-së.

Lajme të ngjashme