Inspektorati me aksion kundër taksive ilegal, paralajmërohet ashpërsimi i masave - NACIONALE

Inspektorati me aksion kundër taksive ilegal, paralajmërohet ashpërsimi i masave

2 javë më parë

nga NACIONALE

Inspektorati i Kryeqytetit ka vazhduar aksionin kundër taksive ilegal.

Drejtori i këtij inspektorati në Prishtinë, Florian Dushi, ka bërë me dije se aksioni po zhvillohet edhe ndaj autobusëve për ndryshim linjash dhe kombibusëve që operojnë ilegalisht.

Në profilin e tij në “Facebook”, Dushi ka paralajmëruar se do të ashpërsohen masat ndaj atyre që shkelin rregullat.

Vazhdon aksioni i përbashkët i Inspektoratit të Kryeqytetit bashkë me Policinë e Kosovës kundër taksive ilegal, atyre pa leje pune, autobusëve për ndryshim linjash si dhe kombibusëve që operojnë ilegalisht . Tansporti i udhëtarëve në kryeqytet duhet të rregullohet sipas akteve të kreqytetit dhe të koontribuojë në mbarëvajtjen e komunikacionit dhe jo të jetë një ndër shkaktarët më të mëdhenjë të kaosit në komunikacion. Aksioni do të vazhdojë, masat do të ashpërsohen. Respektoni rregullat!”, ka shkruar Dushi.

Lajme të ngjashme