Zyra e Kryeministrit tregon në sa mbahet takimi i Kurtit me Lajçak dhe këshilltarët e Scholz dhe Macron - NACIONALE

Zyra e Kryeministrit tregon në sa mbahet takimi i Kurtit me Lajçak dhe këshilltarët e Scholz dhe Macron

2 javë më parë

nga NACIONALE

Kryeministri Albin Kurti do të pres sot në orën 10:00, përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajčák dhe këshilltarët për polikë të jashtme dhe siguri të Kancelarit të Gjermanisë, Olaf Scholz dhe Presidentit të Francës, Emmanuel Macron, Jens Plötner dhe Emmanuel Bonne.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajčák dhe këshilltarët për polikë të jashtme dhe siguri të Kancelarit të Gjermanisë, Olaf Scholz dhe Presidentit të Francës, Emmanuel Macron, z. Jens Plötner dhe z. Emmanuel Bonne.

Mediat mund të marrin pamje në oborrin e ndërtesës së Qeverisë”, thuhet në njoftim.

Lajme të ngjashme