Shqipëria për herë të parë me medalje të artë në mundje - NACIONALE

Shqipëria për herë të parë me medalje të artë në mundje

1 javë më parë

nga NACIONALE

Shqipëria ka fituar për herë të parë një medalje të artë në mundje.

Shqipëria ka fituar për herë të parë një medalje të artë në mundje.

Zelimkhan Abakarov i Shqipërisë u kurorëzua kampion bote në peshën 57 kg.

Kupa e Botës u mbajt në Beograd.

Abakarov është një mundës nga Çeçenia.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i është përgjigjur menjëherë kësaj arritje në faqen e tij në Facebook.

“Zelimkan Abakarov, mundësi fantastik me nënshtetësi shqiptare, shpallet kampion bote dhe nën tingujt e himnit tonë kombëtar ngre flamurin kuqezi në Beograd”, shkroi ai në Facebook.

Lajme të ngjashme