Rrahu gruan dhe motrën e saj, vushtrriasi arrestohet e pastaj lirohet - NACIONALE

Rrahu gruan dhe motrën e saj, vushtrriasi arrestohet e pastaj lirohet

3 javë më parë

nga NACIONALE

Policia e Kosovës ka arrestuar dhe më pas e ka liruar një person i cili dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj gruas së tij dhe motrave të saj.

Viktimat kanë pranuar trajtim mjekësor.

Raporti i plotë i PK-së:

DHUNË NË FAMILJE/Vushtrri 29.08.2022 – 00:02. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka ushtruar dhunën ndaj bashkëshortes dhe motrës së bashkëshortes dy viktimave femra kosovare. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti në procedurë të rregullt.

Lajme të ngjashme