Lajm i mirë për këdo që e do të nxehtin, temperaturat do të rriten ditëve në vazhdim - NACIONALE

Lajm i mirë për këdo që e do të nxehtin, temperaturat do të rriten ditëve në vazhdim

3 javë më parë

nga NACIONALE

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se këtë javë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Të premten parashihen vranësira të dendura të cilat gjatë pjesës së dytë të ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-30 gradë Celsius.

të fryjë erë nga perëndimi dhe verilindja e lehtë deri mesatare.

Lajme të ngjashme