Rama dhe Osmani takohen me liderët e Ballkanit Perëndimor në Nju Jork - NACIONALE

Rama dhe Osmani takohen me liderët e Ballkanit Perëndimor në Nju Jork

4 ditë më parë

nga NACIONALE

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, janë takuar sot me liderët e Ballkanit Perëndimor në Neë York.

Në këtë takim i kishte ftuar Përfaqësuesi i Lartë i BE për Politikën e Jashtme dhe Zv/President i Komisionit Europian, Joseph Borrel

Kryeministri Edi Rama ka publikuar foto ku shfaqet së bashku me liderët e Ballkanit Perëndimor në Nju Jork ku do të marrin pjesë në sesionin e 77 të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

“Me liderët e Ballkanit Perëndimor, ftuar nga Përfaqësuesi i Lartë i BE për Politikën e Jashtme dhe Zv/President i Komisionit Europian, Joseph Borrel”, shkruan Rama.

Lajme të ngjashme