Rakiq për vizitën e Bërnabiq në Kosovë: Jemi për paqe dhe siguri - NACIONALE

Rakiq për vizitën e Bërnabiq në Kosovë: Jemi për paqe dhe siguri

3 javë më parë

nga NACIONALE

Kryetari i Listës Serbe Goran Rakiq ka folur për vizitën e kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq në Kosovë.

Rakiq ka thënë se ardhja e saj do të thotë shumë për të gjitha çështjet.

Ardhja e saj do të thotë se ne jemi për paqen dhe stabilitetin dhe se jemi për qëndrimin dhe mbijetesën”, ka thënë Rakiq për RTS.

Kutjojmë që ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës i ka dhënë leje Bërnabiqit që të vizitojë Kosovë.

Prëndryshe, edhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe ministrja e Arsimit, Arbëri Nagavci pritet që ta vizitojnë Luginën e Preshevës.

Lajme të ngjashme