Protesta për rastin e 11-vjeçares, protestuesit para qeverisë: Duam vepra, jo statuse - NACIONALE

Protesta për rastin e 11-vjeçares, protestuesit para qeverisë: Duam vepra, jo statuse

3 javë më parë

nga NACIONALE

Në Prishtinë po vazhdon të protestohet për rastin e dhunimit të 11-vjeçares nga pesë persona.

Protestuesit tanimë janë zhvendosur para objektit të Qeverisë së Kosovë dhe Kuvendit.

Protestuesit kanë kërkuar vepra dhe jo shkrime në Facebook.

Duam vepra, jo statuse”, "nuk po ndihemi të sigurta", "besoju grave", janë disa nga thirrje e protestuesve ndaj qeverisë.

Në këtë protestë nuk është parë ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu – e cila ishte kritikuar për pjesëmarrjen e mëhershme për shkak të pushtetit institucional që mban.

Lajme të ngjashme