PD: Ballkani i Hapur i shërben Ramës e Vuçiqit - NACIONALE

PD: Ballkani i Hapur i shërben Ramës e Vuçiqit

3 javë më parë

nga NACIONALE

Sipas Partisë Demokratike të Shqipërisë, si presidenti serb Aleksander Vuçiç ashtu edhe kryeministri shqiptar Edi Rama kanë interesa personale në nismën e Ballkanit të Hapur.

Aldo Bumçi, anëtar i Kryesisë, theksoi një raport të Institutit "Rockefeller" që, sipas tij, vë në dyshim synimet e fshehta të nismës.

Sipas Bumçit, studimi mbështet shqetësimet e mëparshme se "Ballkani i Hapur" në fakt tenton të zgjerojë ndarjet rajonale në vend që të nxisë bashkëpunim më të madh siç kanë argumentuar Rama dhe Vuçiç, shkruan TVKlan.

Sipas Bumçit, institucionet e njohura ndërkombëtare kanë treguar edhe një herë se “Ballkani i Hapur” është marrëzi politike dhe ekonomike.

Lajme të ngjashme