Osmani shpreh ngushëllime për vdekjen e mbretëreshës Elizabetë II: Ishte udhëheqëse e vërtetë - NACIONALE

Osmani shpreh ngushëllime për vdekjen e mbretëreshës Elizabetë II: Ishte udhëheqëse e vërtetë

2 javë më parë

nga NACIONALE

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabetë II.

Osmani ka shpërndarë në Twitter deklaratën e saj të plotë pas vdekjes së Mbretëreshës.

Presidentja e Kosovës ka thënë se Mbretëresha Elizabetë II ishte një udhëheqëse e vërtetë dhe grua e jashtëzakonshme.

“Populli i Kosovës është thellësisht i pikëlluar nga lajmi për ndarjen e saj”, thuhet në deklaratën e Osmanit.

Mbretëresha vdiq sot në moshë 96 vjeçare.

Pas saj, Princi Charles është konfirmuar zyrtarisht si Mbreti Charles III.

Lajme të ngjashme