Moti sot në Kosovë - NACIONALE

Moti sot në Kosovë

3 javë më parë

nga NACIONALE

Sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe dukshëm më i ftohtë, i thatë në veriperëndim dhe me reshje shiu në zonat tjera.

Në jug dhe lindje të vendit me reshje lokale te shiut, shtrëngatë dhe vende-vende reshje më të dendura, sidomos në pjesën e parë të ditës

Pasdite ndërprerje graduale e reshjeve dhe kthjellime të pjesshme nga veriperëndimi.

Erë e dobët dhe mesatare, perëndimore dhe veriperëndimore. Temperatura më e ulët është rreth 15 gradë, dhe ajo më e larta e ditë do të arrijë rreth 18.

Lajme të ngjashme