Moti për sot dhe ditët në vazhdim - NACIONALE

Moti për sot dhe ditët në vazhdim

1 javë më parë

nga NACIONALE

Metorologët parashikojnë mot shumë të ngrohtë dhe kryesisht me diell parashihet për ditën e mërkurë.

Mëngjesi, sikurse edhe sot mbetet më i ftohtë, me temperatura minimale që zbresin në 8C deri 11C, ndërsa temperaturat maksimale pritet të arrinë në 28C e 29C.

Nga dita e enjte edhe më nxehtë me maksimale deri në 30C.

Në fundjavë sërish priten kushte për të reshura shiu, derisa javën e ardhshme modelet kompjuterike, vazhdojnë të paraqesin ndryshim më drastik të motit me rënie të ndjeshme të temperaturave dhe periudha me shi.

Lajme të ngjashme