Ministrja Gërvalla: Kosova është e përkushtuar ta forcojë miqësinë me Britaninë e Madhe - NACIONALE

Ministrja Gërvalla: Kosova është e përkushtuar ta forcojë miqësinë me Britaninë e Madhe

3 javë më parë

nga NACIONALE

Donika Gërvalla, ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, e ka uruar emërimin e Sekretatit të Shtetit për Punë të Jashtme në Britaninë e Madhe, James Cleverly.

Ajo ka thënë se Kosova është e përkushtuar që ta forcojë miqësinë me Britaninë e Madhe.

Urime James Cleverly për emërimin e tij si Sekretar i Shtetit të Britanisë së Madhe për Punë të Jashtme. Kosova është përkushtuar që të përfocojë miqësinë dhe partneritetin e fuqishëm me Britaninë e madhe”, ka shkruar në Twitter Gërvalla.

Lajme të ngjashme