Mësimdhënësja kërkoi ndërprerjen e grevës, del se është militante e Vetëvendosjes - NACIONALE

Mësimdhënësja kërkoi ndërprerjen e grevës, del se është militante e Vetëvendosjes

2 javë më parë

nga NACIONALE

Një mësimdhënëse e shkollës “Ismail Qemali”, me emrin Rafiqe Hamiti, ka dalur sot kundër grevës së SBASHK-ut.

Në një takim ku mori pjesë edhe Rrahman Jashari, kryetar i SBAShK-ut, ajo ka kërkuar ndërprerjen e grevës, raporton Koha.

Por, siç ka kuptuar Nacionale, zonja Hamiti është një përkrahëse e zjarrtë e partisë në pushtet, e posaçërisht të kryeministrit Albin Kurti.

Siç shihet nga postimet që ka ndarë, ajo vazhdimisht ka përkrahur VV-në dhe Kurtin.

Ajo në një postim e quante njeri jo normal Jasharajn.

Kujtojmë që sot, Rrahman Jasharaj ishte cak i një tentim sulmi nga ana e një gjyshi në shkollën “Ismail Qemali”.

Lajme të ngjashme